Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Již po čtrnácté se v sále v Zálesí sešli doktoři ke svému turnaji. Hrálo se systémem každý s každým, vítězem se i letos (celkem po dvanácté) stal Radek Chalupa, chirurg Nemocnice Strakonice, a.s. V minulosti se jedenkrát podařilo turnaj vyhrát chirurgům Janu Vaňatovi a Pavlu Lysenkovi.

Další pořadí turnaje r.2014:

2. Ivo Horný – interna

3. Tomáš Fiala ml. – radiodiagnostické odd.

4. Tomáš Fiala st.

5. Eva Fialová – dětské odd.

6. Pavel Houška – neurologie

7. Jan Vaňata – chirurgie

8. Marek Zbořil – ARO

9. Vilém Zoubek – Katovice

10. Ivana Uhlířová – urologie

Na snímcích Radek Chalupa a Vilém Zoubek,

na společném snímku zleva Marek Zbořil, Ivo Horný, Eva Fialová, Vilém Zoubek, Tomáš Fiala ml., Ivana Uhlířová, pavel Houška, Jan Vaňata, Radek Chalupa a Tomáš Fiala st.

 

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.