Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

S poukazy na zdravotnické prostředky chodí lidé od pondělí 10. listopadu na adresu nového pracoviště strakonické nemocnice. Službu, dosud provozovanou v prostorách své lékárny, zajistí ve výdejně v přízemí obchodního centra Hvězda, kterou nemocnice převzala od soukromého subjektu. „Nemocnice převzala výdejnu od předchozího provozovatele, a tím mohlo dojít k jejímu rozšíření. Provozovna se v objektu Hvězda totiž přesunula do větších prostor v přízemí. V nich její zákazníci budou mít k dispozici širší sortiment zdravotnických pomůcek – nejen proto, že se zvětšila prodejna jako taková, ale především díky těsnější spolupráci s lékárnou Nemocnice Strakonice, a. s., která sídlí nedaleko“ vysvětluje tento krok předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Tomáš Fiala.

Výdejna má otevřeno každý všední den od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 11 hodin. Klienti si zde na své poukazy mohou převzít široký sortiment zdravotnických prostředků jako například invalidní vozíky, chodítka, berle, hole, epitézy, prostředky pro stomiky, polohovací vybavení, tlakoměry, glukometry, obvazové materiály, vybavení inkontinence a mnohé další nezbytné prostředky. K přednostem této samostatné výdejny patří možnost vyzkoušet si potřebné pomůcky v diskrétním prostředí zkušební kabiny.

 

Fotografie ze slavnostního otevření si prohlédněte zde.

 

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.