Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

V pondělí 20. října v 14.30 hodin byl strakonické nemocnici předán certifikát CZECH Stability Award. Nemocnice Strakonice, a. s. dosáhla v ratingovém hodnocení stupně AAA – excelentní. Společnost se tak zařadila mezi nejstabilnější firmy v České republice. Předání se uskutečnilo za účasti předsedy představenstva Nemocnice Strakonice, a. s. MUDr. Tomáše Fialy, náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské v pozici zástupce vlastníka nemocnice, vedení nemocnice, členů dozorčí rady, primářů, zástupců vyhlašovatele a dalších hostů.

Strakonická nemocnice se stala držitelem certifikátu AAA, který jí udělila na základě analýzy firmy mezinárodně uznávaná společnost Bisnode. Tento certifikát CZECH Stability Award je dokladem o tom, že nemocnice splňuje nejpřísnější kritéria kredibility a spolehlivosti. Zařadila se tak do exkluzivní společnosti českých firem, které tento certifikát mohou používat. „Je to ocenění, které nás samozřejmě těší také při vědomí toho, že výborné hospodaření dosahujeme i při dlouhodobém investování nemalých částek do modernizace nemocnice a jejího vybavení. Jen v posledních šesti letech to bylo více než sedm set milionů korun. To vše v zájmu dalšího zlepšování poskytované péče našim pacientům. Ocenění vnímáme také jako závazek do budoucnosti,“ říká předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a. s. MUDr. Tomáš Fiala.

Hodnocení CZECH Stability Award poskytuje nezávislý pohled na status firmy. Vyjadřuje její současný stav, finanční situaci a predikce do budoucna. Ratingem potvrzený nejvyšší možný stupeň hodnocení AAA – excelentní stvrzuje, že Nemocnice Strakonice, a. s. je stabilní společností s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění závazků z obchodního styku, s vysokou pravděpodobností návratnosti investic, nízkým úvěrovým rizikem a minimálním rizikem úpadku.

Certifikát AAA je silný nezávislý rating firem a společností, jehož historie sahá až do roku 1908. V ČR jej uděluje společnost Bisnode Česká republika, a. s., která je součástí celosvětové skupiny Bisnode Group, mající centrum ve Švédsku. Díky tomu má toto hodnocení a ocenění značný mezinárodní přesah.

Hodnocení CZECH Stability Award vyhlašuje společnost Bisnode Česká republika, a. s. ve spolupráci se sdružením CZECH TOP 100. Kategorie Nejstabilnější firma roku je součástí každoročního vyhlašování žebříčku CZECH TOP 100.

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Článek ve Strakonickém deníku

Článek a fotografie v Týdeníku Strakonicko

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.