Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Po téměř pěti letech mají pacienti rehabilitačního oddělení nemocnice 
k dispozici opět vodoléčbu. Po letním přestěhování celého oddělení do nových moderních prostor v prvním patře pavilonu NORD (bývalá gynekologie) zde tak poskytují kompletní ambulantní péči.

Po několikerém stěhování 
v minulosti dostalo rehabilitační oddělení podmínky, které jsou s předchozími nesrovnatelné. „Navíc zde může využívat vodoléčbu, která se na rehabilitaci v nových podmínkách vrátila po mnoha letech. Systém využívá i recyklaci vody, což se pozitivně projeví například na její teplotě a v neposlední řadě i na snížení provozních nákladů," řekl šéf nemocnice Tomáš Fiala.

Kompletní vodoléčba svým vybavením poskytuje celotělové podvodní masáže a perličkové koupele, součástí jsou také vířivky na horní i dolní končetiny. V nových prostorech se mohl navýšit počet tělocvičen pro individuální terapii. „Tím nejdůležitějším 
v rehabilitaci jsou odborné znalosti a schopnosti rehabilitačních pracovnic. Máme například specialistky školené ve Vojtově metodě, Bobath konceptu, ošetření sterilit dle Mojžíšové a dalších," tvrdí primář rehabilitačního oddělení Zbyněk Hrdlička.

Nové pracoviště slouží ambulantním pacientům a má zajištěnou návaznost jednotlivých procedur.

Ve strakonické nemocnici rehabilitují dospělí i děti. Pomáhají jim odstraňovat bolesti v oblasti pohybového aparátu, rehabilitační péči poskytují u poúrazových stavů a u většiny neurologických postižení. Dětem pomáhají například napravovat vadné držení těla a další ortopedické vady páteře. Péči poskytují také pacientům po rekonstrukčních operacích velkých kloubů a těm, kteří mají degenerativní potíže jako tenisový loket a patní ostruhy.

 

zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.