Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Po téměř pěti letech mají pacienti rehabilitačního oddělení nemocnice 
k dispozici opět vodoléčbu. Po letním přestěhování celého oddělení do nových moderních prostor v prvním patře pavilonu NORD (bývalá gynekologie) zde tak poskytují kompletní ambulantní péči.

Po několikerém stěhování 
v minulosti dostalo rehabilitační oddělení podmínky, které jsou s předchozími nesrovnatelné. „Navíc zde může využívat vodoléčbu, která se na rehabilitaci v nových podmínkách vrátila po mnoha letech. Systém využívá i recyklaci vody, což se pozitivně projeví například na její teplotě a v neposlední řadě i na snížení provozních nákladů," řekl šéf nemocnice Tomáš Fiala.

Kompletní vodoléčba svým vybavením poskytuje celotělové podvodní masáže a perličkové koupele, součástí jsou také vířivky na horní i dolní končetiny. V nových prostorech se mohl navýšit počet tělocvičen pro individuální terapii. „Tím nejdůležitějším 
v rehabilitaci jsou odborné znalosti a schopnosti rehabilitačních pracovnic. Máme například specialistky školené ve Vojtově metodě, Bobath konceptu, ošetření sterilit dle Mojžíšové a dalších," tvrdí primář rehabilitačního oddělení Zbyněk Hrdlička.

Nové pracoviště slouží ambulantním pacientům a má zajištěnou návaznost jednotlivých procedur.

Ve strakonické nemocnici rehabilitují dospělí i děti. Pomáhají jim odstraňovat bolesti v oblasti pohybového aparátu, rehabilitační péči poskytují u poúrazových stavů a u většiny neurologických postižení. Dětem pomáhají například napravovat vadné držení těla a další ortopedické vady páteře. Péči poskytují také pacientům po rekonstrukčních operacích velkých kloubů a těm, kteří mají degenerativní potíže jako tenisový loket a patní ostruhy.

 

zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.