Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Další dvě moderní porodní lůžka nově používají na gynekologicko-porodnickém oddělení strakonické nemocnice. Tato vysoce komfortní zařízení, která jsou pohodlná, variabilní a u rodičky vyvolávají pocit bezpečí, nahradila původní mechanická lůžka.

Strakonická porodnice se může chlubit již třemi moderními lůžky, z nichž jedno slouží od minulého roku k plné spokojenosti rodiček a zdravotnického personálu. „Podle letošního investičního plánu jsme nyní pořídili další dvě nová porodní lůžka každé za 300 tisíc korun. Jsou tak již umístěna ve všech třech takzvaných porodních pokojích, v nichž nastávající maminka tráví kompletně první, druhou i třetí dobu porodní, velmi často i se svým partnerem, kterému jsou pro to vytvořeny podmínky," uvedl ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Tomáš Fiala.

Nová porodní lůžka umožňují maminkám široký výběr porodní i relaxační polohy. Nabízí mnohem větší komfort a jsou pohodlná, protože jejich rozměry při rozložení odpovídají klasickému lůžku. „Dostatečná šířka ložné plochy vzbuzuje v rodičce od prvního okamžiku pocity klidu a bezpečí, potřebné pro bezproblémový porod," vysvětlila vrchní sestra gynekologicko¬-porodnického oddělení nemocnice Mgr. Miloslava Bláhová. Předností je také jejich variabilnost, umožňují vést porod klasickým nebo alternativním způsobem v různých polohách rodičky. Nová investice má také přínos pro obsluhující personál. „Výhodou je kvalitní elektrické polohování lůžka. Umožňuje snadnou obsluhu při zajištění nejvyšších kritérií bezpečnosti postele a dává porodní asistence možnost se maximálně věnovat rodící ženě," dodává vrchní sestra.

Porodnice strakonické nemocnice se nachází v nových moderních prostorách, kde je zajištěna veškerá péče včetně pohotovostního operačního sálu v těsném sousedství porodních pokojů pro případ rychlé změny způsobu vedení porodu na operativní císařským řezem. Nezbytnou součástí péče oddělení je zájem o co nejčasnější kontakt narozeného dítěte s maminkou případně tatínkem. Po předchozím souhlasu maminek při císařském řezu ve svodové anestezii přikládají dítě již na operačním sále. Mají také nové praktické zkušenosti s bondingem po císařském řezu, kdy maminku zastoupí tatínek.

 

Fotografie

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.