Další dvě moderní porodní lůžka nově používají na gynekologicko-porodnickém oddělení strakonické nemocnice. Tato vysoce komfortní zařízení, která jsou pohodlná, variabilní a u rodičky vyvolávají pocit bezpečí, nahradila původní mechanická lůžka.

Strakonická porodnice se může chlubit již třemi moderními lůžky, z nichž jedno slouží od minulého roku k plné spokojenosti rodiček a zdravotnického personálu. „Podle letošního investičního plánu jsme nyní pořídili další dvě nová porodní lůžka každé za 300 tisíc korun. Jsou tak již umístěna ve všech třech takzvaných porodních pokojích, v nichž nastávající maminka tráví kompletně první, druhou i třetí dobu porodní, velmi často i se svým partnerem, kterému jsou pro to vytvořeny podmínky," uvedl ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Tomáš Fiala.

Nová porodní lůžka umožňují maminkám široký výběr porodní i relaxační polohy. Nabízí mnohem větší komfort a jsou pohodlná, protože jejich rozměry při rozložení odpovídají klasickému lůžku. „Dostatečná šířka ložné plochy vzbuzuje v rodičce od prvního okamžiku pocity klidu a bezpečí, potřebné pro bezproblémový porod," vysvětlila vrchní sestra gynekologicko¬-porodnického oddělení nemocnice Mgr. Miloslava Bláhová. Předností je také jejich variabilnost, umožňují vést porod klasickým nebo alternativním způsobem v různých polohách rodičky. Nová investice má také přínos pro obsluhující personál. „Výhodou je kvalitní elektrické polohování lůžka. Umožňuje snadnou obsluhu při zajištění nejvyšších kritérií bezpečnosti postele a dává porodní asistence možnost se maximálně věnovat rodící ženě," dodává vrchní sestra.

Porodnice strakonické nemocnice se nachází v nových moderních prostorách, kde je zajištěna veškerá péče včetně pohotovostního operačního sálu v těsném sousedství porodních pokojů pro případ rychlé změny způsobu vedení porodu na operativní císařským řezem. Nezbytnou součástí péče oddělení je zájem o co nejčasnější kontakt narozeného dítěte s maminkou případně tatínkem. Po předchozím souhlasu maminek při císařském řezu ve svodové anestezii přikládají dítě již na operačním sále. Mají také nové praktické zkušenosti s bondingem po císařském řezu, kdy maminku zastoupí tatínek.