Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Prostory zdobí ufouni, strakonický hrad, telefon nebo pozvánka na dudácký festival.

Ještě posledními tahy dokončuje malíř Libor Škrlík nádherné nástěnné malby plné radosti a veselí. Od včerejšího dne tak vybočují čekárny ambulance dětského oddělení nemocnice z normálu a šedi. Nadační fond Zdeňky Žádníkové se zde dětem a personálu postaral o hezky veselé prostředí.

Zdeňku Žádníkovou Volencovou znají lidé především díky roli v seriálu Velmi křehké vztahy, dříve Rodinná pouta. O jejím nadačním fondu ale už tolik povědomostí nemají. „Šlo v podstatě o náhodu. Viděla jsem úžasný dětský nábytek Libora Škrlíka, a protože jsem sama dítě, vše jsem koupila. Pak mne napadlo založit nadační fond," řekla včera ve strakonické nemocnici známá herečka.¨

Práci ve strakonické nemocnici si malíř Libor Škrlík pochvaloval. „Lidé z nemocnice jsou velmi vstřícní a hodně námětů vzniklo od nich," uvedl. Vyzdvihl především nároky vrchní sestry Hany Furišové. „Na poslední chvíli mne donutila domalovat lana u lanovky. Honila mne jako psa, ale bylo to k dobru věci," dodal.

Jedná se již o čtvrtý počin výzdoby zmodernizované strakonické nemocnice, který má na svém kontě Nadační fond Zdeňky Žádníkové.

Podle ředitele nemocnice Tomáše Fialy se dosavadní spolupráce s nadačním fondem osvědčila. V nedávné minulosti výtvarná výzdoba dala tvář dětskému oddělení, neurologickému a gynekologicko porodnickému oddělení. „Prostředí hraje při každém pobytu zejména malého pacienta v nemocnici významnou roli. A když je dotvářeno veselými malbami evokujícími jejich svět her, hraček a pohádek, je příjemné a důvěryhodné," vyzdvihuje nezanedbatelný přínos projektů nadačního fondu.

Netradiční prostředí ocenil především primář dětského oddělení Martin Gregora. „Už jen samotná skutečnost, že dítě je v nemocnici, je stresující. Vše, co pomůže napětí a bolest zmírnit, je vítané," uvedl mimo jiné.

Výtvarné dílo podpořil Jihočeský kraj částkou 20 tisíc korun a náměstkyně hejtmana Ivana Stráská převzala záštitu. Dalších 42 tisíc korun přidala soukromá společnost podporující činnost Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové.

 

zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.