Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Interiér dětských ambulancí strakonické nemocnice nově zdobí nástěnné malby. Nadační fond Zdeňky Žádníkové se zde dětem a personálu postaral o hezky veselé prostředí.

Již čtvrtý počin výzdoby zmodernizované strakonické nemocnice má na svém kontě nadace, která nese jméno herečky a spisovatelky Zdeňky Žádníkové. Tentokrát jejím přičiněním vznikly pestře barevné obrázky výtvarníka Libora Škrlíka na stěnách dětské ambulance.

Ve středu 25. června ve 12 hodin je na programu slavnostní převzetí této interiérové výzdoby. Výtvarné dílo podpořil Jihočeský kraj částkou 20 tisíc korun a náměstkyně hejtmana Ivana Stráská převzala záštitu. Dalších 41 tisíc korun přidala společnost FG Forrest.

Vedení nemocnice se osvědčila dosavadní spolupráce s nadačním fondem. V nedávné minulosti výtvarná výzdoba dala tvář dětskému oddělení, neurologickému a gynekologicko-

porodnickému oddělení. „Prostředí hraje při každém pobytu zejména malého pacienta v nemocnici významnou roli. A když je dotvářeno veselými malbami evokujícími jejich svět her, hraček a pohádek, je příjemné a důvěryhodné,“ vyzdvihuje nezanedbatelný přínos projektů Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Tomáš Fiala.

Nástěnné malby dětských ambulancí pohladí na duši pacienty, rodiče i zdravotnický personál v pavilonu NORD, což je bývalý objekt gynekologie. Pojmenování tohoto moderního pavilonu symbolizuje jeho lokalizaci v severní části příjemného areálu nemocničního lesoparku. Současně je také zkratkou odborných pracovišť, která zde již našla, nebo v dohledné době najdou své působiště. Jsou to oddělení Následné péče, Oční, Rehabilitační a Dětské.

Nadační fond Zdeňky Žádníkové se dlouhodobě soustřeďuje na zlepšení podmínek, které utvářejí charakter prostředí, ve kterém se dítě nachází, jako jsou mateřské školy, léčebny, domovy pro seniory nebo čekárny lékařů.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.