Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Strakonická nemocnice provádí opravy komunikací ve svém areálu. Některé z nich budou v letních měsících neprůjezdné.

Pacienti, návštěvníci a zaměstnanci strakonické nemocnice by měli v průběhu léta počítat s možnými komplikacemi během pohybu na cestách mezi jednotlivými moderně zrekonstruovanými a dostavěnými objekty. Právě stavební práce a s nimi spojené přesuny těžké mechanizace v posledních letech poškodily komunikace v areálu. Jejich opravy začaly v úseku od budovy ředitelství k ústavní lékárně, která vede souběžně s Radomyšlskou ulicí.

„Žádáme pacienty a návštěvníky o shovívavost a pochopení dopravních problémů,“ obrací se na veřejnost s prosbou ředitel Nemocnice Strakonice, a.s., MUDr. Tomáš Fiala. „Opravy jednotlivých úseků budou na sebe v průběhu léta navazovat tak, aby letošní práce byly dokončeny v říjnu,“ dodává. Součástí plánovaných stavebně-dopravních prací je také vytváření nových parkovacích míst.

Opravy komunikací završí komplexní moderní přestavbu celého nemocničního areálu. Stavební práce zde trvaly čtyři roky, poslední objekt byl předán v říjnu loňského roku. Investované stamiliony korun zefektivnily provoz a stabilizovaly toto zdravotnické zařízení do budoucnosti. Stavební zásahy do budov také výrazně snížily energetickou náročnost provozu nemocnice.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.