Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Lékárna strakonické nemocnice se přihlásila k letošnímu Dni lékáren (19. června), tentokrát zaměřenému na prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku. Lidé v ní získají potřebné informace o tomto onemocnění.

Včasný záchyt této velmi závažné choroby (odborně kolorektálního karcinomu) zvyšuje šanci na její úspěšné vyléčení. I proto se již tradiční akce Den lékáren tentokrát zaměří na prevenci tohoto onemocnění. „Obdobně jako v předchozích letech máme připraveny tiskové materiály k tématu a navíc také krátký dotazník. Jeho vyplnění pomůže každému zájemci vyhodnotit riziko tohoto onemocnění,“ vysvětluje ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Tomáš Fiala. Lékárníci zájemcům také sdělí potřebná preventivní opatření, včetně stravovacích návyků. „Našim klientům poradíme a pomůžeme v řešení jejich potíží, v tomto případě bohužel velmi často zákeřně skrytých. Přiblížíme jim i některá onemocnění, která můžou vzniku tohoto karcinomu předcházet. Pokud to bude na základě výsledku dotazníku potřebné, doporučíme další lékařské vyšetření například u specialistů naší nemocniční gastroenterologie,“ dodává vedoucí lékárnice PharmDr. Ladislava Hoštičková.

Tradiční akce lékárníků Den lékáren letos připadá na čtvrtek 19. června. Zcela netradičně se tentokrát ale uskuteční po celý týden od 16. do 22. června. Tématem je prevence onemocnění rakovinou tlustého střeva a konečníku, při němž lékárnická komora spojila síly s nadací manželů Havlových VIZE 97 a na osvětě v této oblasti se podílejí společně.

Rakovina tlustého střeva a konečníku patří k nejčastěji se vyskytujícím zhoubným nádorům. V evropském i celosvětovém žebříčku Česká republika pravidelně obsazuje přední příčky ve výskytu tohoto onemocnění. Ročně u nás onemocní kolem 8000 lidí a více než polovina z nich této chorobě podlehne. Přitom rakovina tlustého střeva a konečníku patří mezi nádory, které lze prevencí velmi snadno ovlivnit, a pokud se odhalí včas, je i velmi dobře léčitelná.

V Nemocnici Strakonice, a. s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno okolo 14 000 pacientů. Lékaři zde provedou cca. 5 000 operačních zákroků, téměř 130 tisíc ambulantních vyšetření i léčebných zákroků a 7 300 hemodialýz. Loni se zde narodilo 699 dětí. Sanitky strakonické nemocnice ročně převezou okolo 18 500 pacientů, centrální laboratoře provádějí více než jeden milion analýz ročně. Akciová společnost Nemocnice Strakonice je pavilonového typu na téměř 9 ha plochy a má zajímavý dendrologicky ceněný park. Nemocnice je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů regionu, v zařízení pracuje průměrně 560 zaměstnanců – z toho 100 lékařů, z nich téměř 70 % s nejvyšší kvalifikací. V posledních letech prochází nemocnice za významné podpory Jihočeského kraje rozsáhlou modernizací a obnovou. V letech 2008-2013 nemocnice investovala do svého rozvoje celkem téměř 707 milionů korun.

zdroj: strakonickonews.cz

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.