Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Lékárna Nemocnice Strakonice, a. s., se v pondělí 19. května připojí k akci České lékárnické komory, kdy si při příležitosti Světového dne hypertenze připomene rizika spojená s vysokým krevním tlakem. Zdravotníci zájemcům krevní tlak změří a přidají i potřebná doporučení k jeho prevenci či léčbě.

Světový den hypertenze zdravotníci využívají k upozornění lidí na nebezpečí vysokého krevního tlaku. K akci se přidávají také lékárny. „V pondělí 19. května u nás zájemcům změříme tlak. Výsledné měření vyhodnotíme podle připraveného formuláře a případně doporučíme konzultaci s odbornými lékaři naší nemocnice,“ přibližuje vedoucí lékárnice strakonické nemocniční lékárny PharmDr. Ladislava Hoštičková. Návštěvníci lékárny budou mít také k dispozici letáček s informacemi o arteriální hypertenzi (označení pro opakované nebo přetrvávající zvýšení krevního tlaku – podle definice na hodnoty 140/90 a vyšší) a rizikových faktorech nemoci včetně léčivých přípravků a doplňků stravy, které mohou tlak ovlivnit.

Vysokým tlakem trpí v Česku až dva milióny dospělých, třetina o této své nemoci ani neví. Tlak o něco vyšší než doporučený má značná část obyvatel. Ti, kterým je hypertenze diagnostikována, navíc onemocnění často podceňují a nedodržují rady lékařů. Přitom vhodnou dietou a dostatkem pohybu mohou přispět ke snížení tlaku i bez léků. Klesne tak rovněž riziko, že je postihnou komplikace vysokého krevního tlaku - infarkt, mrtvice či selhání ledvin.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.