Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Strakonická nemocnice od Nadace Křižovatka obdržela dnes pět monitorů dechu novorozenců. Jde o zařízení, které monitoruje a následně ev. signalizuje ohrožení života novorozence. „Deska je v postýlce a dítě se položí na ni. Pokud nebude dýchat dvacet vteřin nebo jeho dýchání klesne na deset vdechů za minutu, začne monitor vydávat silný varovný signál,“ řekla za Nadaci Křižovatka Miloslava Stiburková. Zařízení je určené nedonošeným dětem a novorozencům z krizových skupin.

Oddělení šestinedělí Nemocnice Strakonice, a.s. má v současné době k dispozici deset těchto zařízení. „Znamená větší jistotu především pro matky. Proto je po jejich použití taková poptávka,“ uvedla vrchní sestra Miloslava Bláhová. Nabízí také možnost, že si matky půjčí obdobná zařízení z jiného zdroje za úhradu domů.

Nadace Křižovatka je nezisková organizace, která pomáhá dětem ohroženým „Syndromem náhlého úmrtí novorozenců a kojenců“ – SIDS, a vybavuje těmito monitory četná lůžková novorozenecká oddělení v České republice.

 


 

Na snímku zleva Miloslava Stibůrková a Michal Vágovič z Nadace Křižovatka, Tomáš Fiala, ředitel Nemocnice Strakonice, a.s., Václav Vlášek, primář gyn.-por. odd., Miloslava Bláhová, vrchní sestra a Marie Janoušková, hlavní sestra nemocnice. Foto archiv Nemocnice Strakonice, a.s.

 

Článek ve Strakonickém deníku

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.