Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

Dne 3.3.2014 došlo k předání daru - tabletu v hodnotě 8.000,- Kč panem Vladimírem Kotrchem primáři neurologického oddělení Nemocnice Strakonice, a.s. MUDr.Pavlu Houškovi.

Tablet bude primárně využit při vyšetřování dětských pacientů, ale bude k dispozici přes wifi i pacientům hospitalizovaným na lůžkovém nervovém oddělení.

Využití přenosného tabletu pro neurologické odd. Strakonice:

- Prioritou jsou děti na EEG vyšetření- umožní odpoutání pozornosti, klid na vyšetření- kvalita záznamu!

- K edukaci pacientů na ambulanci i oddělení – vysvětlování jejich nemocí-obrázky a video s instruktáží onemocnění jako jsou bolesti páteře, výhřezy meziobratlových plotének, mozkové poruchy, závratě typu benigního polohového vertiga

- Následně pak edukace v léčebných možnostech daných onemocnění – provádění speciálních cvičení, obstřiků, dále provádění polohových manévrů u závrativých stavů

- Zapůjčení tabletu pro osobní potřeby vhodných pacientů při hospitalizaci k prohlédnutí emailové korespondence nebo surfování po internetu, např. v rámci nadstandardních služeb

- Výhledově jsou možné i aplikace na bázi biofeedbacku po dokoupení specielního software u pacientů dětských při ADHD, poruchách učení, dyslektiků, migreniků, enuréz apod.

Na fotografii jsou zleva ředitel nemocnice Tomáš Fiala, Vladimír Kotrch a primář Pavel Houška.