Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Pacient rozklikne webovou stránku příslušného ambulantního oddělení, najde si podle data a hodiny příslušné okénko a zadá tam své nacionále.

Tak by mělo vypadat objednání ambulantního vyšetření v nemocnici zhruba v polovině roku 2015. Potvrdil to její ředitel Tomáš Fiala. „Tento systém by v době rozvoje informačních technologií mohl pomoci zrychlit komunikaci nejen mezi zdravotnickým personálem a pacienty, ale mohl by rozvinout i rychlou a efektivní komunikaci terénních lékařů s nemocničními pracovišti," uvedl.

Záměr doporučili krajští radní 23. ledna ke schválení zastupitelstvu 27. února. „Zavedení systému si vyžádá náklady 1,285 milionu korun. Peníze chceme získat na základě žádosti podané do 19. výzvy Integrovaného operačního programu při spolufinancování ve výši 15 procent," uvedl k záměru jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Volná okénka budou jednotlivé ambulance pravidelně aktualizovat, nemělo by se tedy stávat, že by na ošetření v jeden termín čekali zároveň lidé, kteří se objednali přes internet, osobně či po telefonu.


zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.