Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Představitelé jihočeských firem se ve středu setkali s redakcí Deníku na společenském večeru v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Společně zhodnotili první ročník projektu Deníku s názvem Chováme se odpovědně. V něm máte možnost se každou středu seznámit s manažery úspěšných společností, které se chovají odpovědně ke svému městu a regionu, životnímu prostředí, zaměstnancům i obchodním partnerům.

„Středeční akce mě přímo nadchla. Především pro svou přirozenost a neformálnost, a po firemní stránce – kapipánská účast perfektní,“ shrnula své dojmy z akce Lenka Vohradníková z Jihočeské hospodářské komory.

Například ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala ocenil patriotismus redakce Deníku ve vztahu k jihu Čech a řekl, že bude dál velmi rád spolupracovat s naším titulem, protože je to záruka kvalitní a spolehlivé práce.

Ředitel Správy NPŠ a CHKO Šumava Jiří Mánek uvedl: „Musím říci, že si za Správu parku velice vážím toho, že jsme byli do tohoto okruhu, byť podnikatelského, přizváni. Nicméně my se chceme nadále chovat zodpovědně.“ Jiří Mánek dodal: „Zejména dnes, kdy jsou média a lidé zahlcováni negativními zprávami, je nutné upozornit na firmy, které fungují férově, dbají na životní prostředí a zaměstnávají lidi. Takže samotnou ideu projektu Chováme se odpovědně vnímám jako naprosto úžasnou.“

Generálního ředitele Madety Milana Teplého při společenském večeru překvapila hojná účast podnikatelů i zástupců veřejného života. „Je dobře, že si našli čas, který vůbec nebyl ztracený. Mimo jiné proto, že v mnoha oblastech mluvíme společnou řečí. Mám dojem, že tato nově založená tradice je našemu kraji ku prospěchu,“zhodnotil.

Jiří Gruntorád z písecké společnosti Schneider Electric ocenil přítomnost hejtmana Jiřího Zimoly. „Věřím, že projekt Deníku bude pokračovat a odpovědných firem na jihu Čech ještě přibude.“

Filip Čapka, ředitel pro strategii a rozvoj a místopředseda představenstva táborské společnosti Brisk, doplnil: „Vždy je dobře, když se byznysmeni i politici mohou neformálně sejít a poznat.“

V projektu, který podporuje informovanost o podnikatelské sféře na jihu Čech a hledá odpovědné firmy, bude Deník pokračovat i letos.


více info a fotogalerie zde

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.