Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Představitelé jihočeských firem se ve středu setkali s redakcí Deníku na společenském večeru v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Společně zhodnotili první ročník projektu Deníku s názvem Chováme se odpovědně. V něm máte možnost se každou středu seznámit s manažery úspěšných společností, které se chovají odpovědně ke svému městu a regionu, životnímu prostředí, zaměstnancům i obchodním partnerům.

„Středeční akce mě přímo nadchla. Především pro svou přirozenost a neformálnost, a po firemní stránce – kapipánská účast perfektní,“ shrnula své dojmy z akce Lenka Vohradníková z Jihočeské hospodářské komory.

Například ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala ocenil patriotismus redakce Deníku ve vztahu k jihu Čech a řekl, že bude dál velmi rád spolupracovat s naším titulem, protože je to záruka kvalitní a spolehlivé práce.

Ředitel Správy NPŠ a CHKO Šumava Jiří Mánek uvedl: „Musím říci, že si za Správu parku velice vážím toho, že jsme byli do tohoto okruhu, byť podnikatelského, přizváni. Nicméně my se chceme nadále chovat zodpovědně.“ Jiří Mánek dodal: „Zejména dnes, kdy jsou média a lidé zahlcováni negativními zprávami, je nutné upozornit na firmy, které fungují férově, dbají na životní prostředí a zaměstnávají lidi. Takže samotnou ideu projektu Chováme se odpovědně vnímám jako naprosto úžasnou.“

Generálního ředitele Madety Milana Teplého při společenském večeru překvapila hojná účast podnikatelů i zástupců veřejného života. „Je dobře, že si našli čas, který vůbec nebyl ztracený. Mimo jiné proto, že v mnoha oblastech mluvíme společnou řečí. Mám dojem, že tato nově založená tradice je našemu kraji ku prospěchu,“zhodnotil.

Jiří Gruntorád z písecké společnosti Schneider Electric ocenil přítomnost hejtmana Jiřího Zimoly. „Věřím, že projekt Deníku bude pokračovat a odpovědných firem na jihu Čech ještě přibude.“

Filip Čapka, ředitel pro strategii a rozvoj a místopředseda představenstva táborské společnosti Brisk, doplnil: „Vždy je dobře, když se byznysmeni i politici mohou neformálně sejít a poznat.“

V projektu, který podporuje informovanost o podnikatelské sféře na jihu Čech a hledá odpovědné firmy, bude Deník pokračovat i letos.


více info a fotogalerie zde

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.