Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Již 13. ročník okresního přeboru lékařů ve stolním tenisu se konal tradičně v Zálesí 30.12.2013. Účastnilo se celkem 18 hráčů a hráček (10 mužů, 8 dívek).

Celkové pořadí: 1. Radek Chalupa, 2. Tomáš Fiala ml. (finále 3:0), 3.-4. Ivo Horný a Pavel Lysenko, 5.-8. Josef Harcuba, Tomáš Fiala st., Marek Zbořil, Pavel Houška, 9. Jan Vaňata, 10. Vít Ryšavý.

Dívky: 1. Anna Komárková, 2. Eva Fialová (finále 2:0), 3.-4. Katarina Pálková a Ivanka Uhlířová, 5.-8. Leona Brzáková, Jana Burjanová, Markéta Bartošková, Jitka Urbánková.

Celkově zatím tedy MUDr.Radek Chalupa /chirurgie Nemocnice Strakonice, a.s./ zvítězil po jedenácté, 1x MUDr. Jan Vaňata a 1x MUDr. Pavel Lysenko /oba též chirurgie/.

Fotogalerie (Jan Škrle)

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.