OD 19.12.2013 SE PORODNICE NACHÁZÍ NOVĚ V PAVILONU OPERAČNÍCH OBORŮ (TŘETÍ NADZEMNÍ PODLAŽÍ)

Po rekonstrukci původního chirurgického pavilonu strakonické nemocnice se stěhují další oddělení na svá definitivní pracoviště. Do pavilonu operačních oborů se přestěhovalo a od 20.12.2013 je plně funkční gynekologicko-porodnické oddělení. Gynekologická ambulance, lůžková gynekologie a porodnice se tak přiřadily a vytvořily funkční celek se stanicí šestinedělí, která již byla provozována v přístavbě tohoto pavilonu, v jeho jižním křídle. Gynekologickou ambulanci najdete vlevo z haly hlavního vstupu do budovy, lůžkové stanice a porodnici pak ve druhém nadzemním podlaží.

Hlavní vchod do budovy je z východní strany, tj.směrem od interního pavilonu. Ve vstupní hale podá pacientům i návštěvníkům nemocnice informace nepřetržitá služba. Průběžně jsou upravovány informační tabule, proto prosíme, věnujte jim zvýšenou pozornost.

Stěhování lůžkových oddělení do zrekonstruovaného pavilonu je dnešním dnem ukončeno. V budově se tedy nachází nově vzniklé spojené oddělení ARO-JIP, které poskytuje i pooperační péči pacientům a pacientkám chirurgického a gynekologicko-porodnického oddělení, kompletní chirurgické oddělení a gynekologicko - porodnické oddělení. V provozu jsou i zrekonstruované centrální operační sály a nově vybudovaná centrální sterilizace a odběrová místnost. Následně se do budovy přestěhuje ještě pracoviště patologie.

Jak už jsme dříve informovali, dětské oddělení Nemocnice Strakonice, a.s. se navrátilo na své původní pracoviště a 18. 12. 2012 zde zahájilo provoz v prostorách původního gynekologicko-porodnického pavilonu (pavilon vlevo směrem od hlavní vrátnice, 1.patro). Dětské odborné ambulance a dětská pohotovost (soboty, neděle a svátky 8-20 hod.) zatím zůstávají v přístavbě chirurgického pavilonu v přízemí (jižní křídlo, vstup od lékárny), mimo tuto dobu vaše dítě ošetří lékař na dětském lůžkovém oddělení.

Děkujeme všem pacientům a návštěvníkům nemocnice, kteří potřebovali naše služby v době rekonstrukčních prací a častého stěhování, za trpělivost a shovívavost k situacím, které i jim komplikovaly pobyt.