Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Nemocnice Strakonice, a.s. boduje i v letošním ročníku projektu Nemocnice ČR 2013.

V termínu od 1. března do 30. září 2013 probíhal celostátní hodnotící projekt „Nemocnice ČR 2013“, ve kterém byly nemocnice komplexně hodnoceny ze čtyř klíčových oblastí: Spokojenost hospitalizovaných pacientů, Spokojenost ambulantních pacientů, Spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic. Struktura komplexního porovnávání českých nemocnic vychází z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard (autoři: prof. Norton a prof. Kaplan – Harvard University, USA). Do tohoto porovnávání se zapojilo celkem 157 nemocnic z celé České republiky s akutními lůžky.

Nemocnice Strakonice, a.s., která v minulých ročnících dosahovala výborných výsledků, se velmi dobře umístila i v letošním ročníku projektu.

Nejlepší nemocnice 2013 z pohledu SPOKOJENOST HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ NEMOCNICE

(hlasovalo 49.789 pacientů nemocnic):

JIHOČESKÝ KRAJ

1. Nemocnice Strakonice, a.s.

2. Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

3. Nemocnice České Budějovice, a.s.

Nejlepší nemocnice 2013 z pohledu SPOKOJENOST AMBULANTNÍCH PACIENTŮ NEMOCNICE

(hlasovalo 30.299 pacientů nemocnic):

JIHOČESKÝ KRAJ

1. Nemocnice Strakonice, a.s.

2. Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

3. Nemocnice České Budějovice, a.s.

 

podrobné informace naleznete zde

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.