Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Dalším objektem, který se změnil k lepšímu, je budova nazývaná ambulance. Tato nemocniční budova, která přiléhá k Radomyšlské ulici, sloužila původně jako ubytovna lékařů a sester. „Dodneška zde ještě jeden byt přetrvává, kromě toho zde sídlí psychiatrická a psychologická ambulance, kalmetizační středisko, technické zázemí obslužných provozů, pracoviště informatika a sklady. Kromě toho jsou dvě ambulance pronajaty dalším subjektům," představuje objekt ředitel nemocnice Tomáš Fiala. V roce 2012 byl objekt kompletně zateplen, došlo k výměně oken a dveří a výměně střešní krytiny s celkovým nákladem 4,3 milionu korun bez DPH.

Čtěte více na: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/ambulance-sviti-novou-fasadou-20131117.html

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.