Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

V polovině prosince přivítají v novém pavilonu chirurgických oborů první pacienty. Řekl to šéf nemocnice Tomáš Fiala.

„Stěhování chirurgického oddělení a zprovoznění operačních sálů a ARO bude 9. až 13. prosince. Stěhování gynekologie, porodnice a chirurgické ambulance 16. až 20. prosince," uvedl podrobnosti.

Pavilon byl slavnostně otevřen 22. října. Tím mu začal roční zkušební provoz. V současné době už je instalováno zařízení pacientských pokojů, vybavení ARO a JIP, vybavení ošetřoven, porodních pokojů, nábytek. Přesunuta výpočetní tomografie, angiografie, patologie.

Co ale čeká personál? Vrchní sestra chirurgie Edita Klavíková má největší obavy ze sladění všech profesí. „Není na to žádná šablona, pro hodně lidí to bude trochu stres. Organizace práce všech oborů se bude ladit za pochodu," říká. Stavební úpravy hodnotit nechce. „Hodně lidí kritizuje, ale nikdo s žádným nápadem nepřišel. Navíc šlo o přestavbu, ne o stavbu na zelené louce," dodává.

V druhé polovině listopadu bude dořešena úpravna vody pro centrální sterilizaci, začátkem prosince světla na operační sály. Bude také doplněn některý speciální zdravotnický nerezový nábytek. Ale některé vybavení bude opravdu výjimečné – ventilační a monitorovací technika na ARO a vybavení sterilizační jednotky včetně nízkoteplotní plazmové sterilizace.

Čtěte více na: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/pacienty-privitaji-v-prosinci-20131110.html

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.