Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Novým primářem dětského oddělení strakonické nemocnice je od pátku 1. listopadu pediatr Martin Gregora. Našemu Deníku to řekl šéf nemocnice Tomáš Fiala. „Nyní už bývalý primář Vladimír Cílek odchází na obvod do Volyně, ale dál u nás v nemocnici povede dětskou kardiologii. V tomto směru se tedy pro pacienty nic nemění," řekl Tomáš Fiala. Martin Gregora je uznávaný pediatr, který už v letech 2005 až 2010 pracoval jako zástupce primáře tohoto oddělaní, tedy právě Vladimíra Cílka.


zdroj: Strakonický deník

Čtěte více na: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/novym-primarem-detskeho-oddeleni-je-martin-gregora-20131101.html

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.