Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Strakonický deník: Jak se rodilo jižní křídlo nemocnice

Vše důležité ve strakonické nemocnici začalo před čtyřmi lety. Za své vzal vchod do budovy chirurgie a v parku vyrostlo jižní křídlo. Moderní budova, která získala i prestižní ocenění jako unikátní stavba. ta skončila v srpnu 2010, včetně DPH stála 107 milionů korun. Pracují tady ambulance neurologie, onkologie, lůžka neurologie, chirurgie a šestinedělí. Důležité ovšem je, že touto akcí odstartovala ekologizace celé nemocnice. Připravili jsme pro vás seriál, kde budete moci díky fotografiím porovnat změny, které se v nemocnici udály. Dnes začínáme jižním křídlem, příští sobotu 9. listopadu budeme pokračovat gynekologicko porodnickým pavilonem.

Čtěte více zde

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.