Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Ve třech odděleních strakonické nemocnice se zaskvěly obrazy a malované texty na chodbách i v pokojích. Postaral se o to Nadační fond Zdeňky Žádníkové ve spolupráci s ředitelstvím společnosti Nemocnice Strakonice. Novou atmosféru dostaly interiéry dětského, neurologického a gynekologicko-porodnického oddělení. Slavnostní i veselá vernisáž více než půldruhé stovky obrazů se uskutečnila v pátek 20. září.

Mohutný potlesk sester a lékařů v čele s ředitelem nemocnice Tomášem Fialou přivítal herečku Zdeňku Žádníkovou, jejíž jméno nadační fond nese. Ta sebou přivezla spolu se svým tříměsíčním synkem Jiříkem také výtvarnici Magdu Veverkovou, která malby vytvořila. Byla u toho rovněž první náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská.


Na otázku, proč zdobíte nemocnice, sympatická a usměvavá Zdeňka Žádníková odpovídá: "Protože nechceme, aby nemocnice byla temný, smutný dům." Stejnou myšlenku má ve svém štítu i její nadační fond, třebaže ji vyjadřuje trochu jinými slovy - snaží se pomoci pečujícímu personálu a rodičům k lepší adaptaci dítěte na pobyt v nemocnici a tím současně i k rychlejšímu a úspěšnějšímu průběhu léčby.

Dar strakonické nemocnici je pokračováním cyklu mobilních nástěnných maleb, které Magda Veverková vytváří pod názvem Přísloví pro potěšení. Vynikají jak svou nápaditostí, tak originálním, nezaměnitelným výtvarným stylem. Však také bývá Magda Veverková označována za důstojnou pokračovatelku známého ilustrátora Zdeňka Milera. S Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové Volencové spolupracuje od roku 2011.

Na projektu, který má své sponzory, spolupracuje i Benjamin Kuras, který obrázky doprovází neméně originálními fejetony. "Komu se nelení, tomu se zelení. Komu se lení, k ničemu není, Líná kůže málo zmůže, Chceš-li mít víno z vody, musíš být činorodý," tak a podobně vesele i výstižně veršuje tento pilný spisovatel, dramatik a překladatel.

Dalšími náměty obrazů ve strakonické nemocnici jsou například Láska prochází žaludkem, Jablko nepadá daleko od stromu, Boží mlýny melou pomalu, ale jistě a dokonce i Lékař léčí, příroda uzdravuje. Přísloví o lásce jsou tu zastoupena hned několikrát...


zdroj a fotogalerie: Stakonickonews.cz

 

Fotografie z vernisáže

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.