Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Prostory tří oddělení strakonické nemocnice se mohou pochlubit novou výtvarnou výzdobou.

„Oddělení jsou vyzdobena díky péči Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové,“ ocenil spolupráci ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Tomáš Fiala. Novou tvář získaly interiéry dětského, neurologického a gynekologicko-porodnického oddělení. Jejich slavnostní „otevření“ je připraveno na pátek 20. září ve 12.30 a zástupci médií jsou na ně srdečně zváni. Akce se zúčastní mimo jiné zástupci nadačního fondu a vedení nemocnice, mezi pozvanými jsou i jihočeský hejtman Jiří Zimola a náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.