Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Je v podstatě nenahraditelná a unikátní. Kromě českobudějovické nemocnice není na jihu Čech žádné takové zařízení. Řeč je o pavilonu nukleární medicíny v areálu strakonické nemocnice.

Co je náplní této odbornosti? „Na rozdíl od rentgenu či magnetické rezonance dokáže popsat i funkce vyšetřovaných orgánů," uvedla už před časem primářka nukleární medicíny Martina Hlinková. „Jde o diagnostickou zobrazovací metodu, využívající radionuklidů k zobrazování nebo popisu funkce orgánu. Je to velmi důležitý způsob vyšetření, protože poskytuje informace poněkud jiného charakteru než radiodiagnostické metody," představila „svůj" obor.

Vše je podřízeno pacientovi. Toto vyšetření mu zajistí kompletní a dokonalý obraz jeho zdravotního stavu bezpečnou metodou. I když dostává kvůli celému procesu do těla radiofarmaka (léky obsahující radioaktivní látky), žádné poškození organizmu nehrozí. Jejich množství je přesně dané. Navíc normy, hlídající jejich používání, jsou velmi přísné.

Historie oddělení nukleární medicíny ve strakonické nemocnici spadá do začátku 70. let minulého století. V té době tady pracovalo zařízení s názvem Nuclea Chicago, což byla jediná gama kamera, která byla k dispozici. Změna přišla v roce 2006 centrální přestavbou a vybavením novou gama kamerou Phillips. Celkové náklady byly přes 26 milionů korun.

Protože strakonická nukleární medicína je jedním ze dvou pracovišť na jihu Čech, nemá danou spádovou oblast. Vyšetří každého pacienta, který se sem objedná. Ročně jich je v průměru 1200.

 

zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.