Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

"Úhradová vyhláška a zálohy jsou pro nemocnice vražedné. Nejsou vražedné jen pro zaměstnance, ale i pro samotnou zdravotní péči," říká v rozhovoru s deníkem MfD vicehejtmanka pro zdravotnictví Ivana Stráská (ČSSD).

- Na čem jste se dohodli s odbory?

Že budeme tlačit přes Asociaci krajů a odbory na společné jednání s premiérem. Na něm chceme prosazovat, aby úhradová vyhláška nebyla koncipovaná tak, jak je, ale aby nemocnice dostaly minimálně loňské peníze. Pojišťovny je mají, protože výběr pojištění roste.

- Už se s nemocnicemi aspoň vyrovnaly za minulé roky?

To je další problém. Některé nemocnice ještě nemají doúčtování a dorovnání od roku 2009 až do roku 2012. Pokud je pozitivní, jsou to peníze, které mají pojišťovny zaparkované a našim nemocnicím by v této situaci pomohly.

- Nebylo by jednodušší, kdyby v této situaci pomohl kraj?

Rozhodně ne. To je idea státu, že by kraj měl dofinancovat sociální služby, dopravu i školství. Teď by měl nalít peníze do nemocnic. Ale přece je záměrně nepošleme do červených čísel, a nedopustíme tak postupné omezení zdravotní péče a možná zavření některé z nich.

- Ale o to stát přece stojí, nebo ne?

Já vyčítám ministerstvu zdravotnictví, že nepracuje na účelné síti nemocnic. Vím, že v některých krajích, ale ne v Jihočeském, je jejich síť předimenzovaná a že nastavený systém všechny těžko živí.

- Jak je současná situace vážná?

Je stejně vážná jako v době, kdy jsme se dohadovali o akutních lůžkách. Tohle je další pokus, jak dostat nemocnice na kolena a dojít k omezení zdravotní péče. Možná zdlouhavější a možná ještě bolestnější.

- Obáváte se, že by mohli zdravotníci začít dávat výpovědi?

Tyto obavy jsou tu vždycky. Já jsem ani dnes nechtěla říct, buďte rádi, že máte práci. Říkat to mámě, která přinese domů 13 tisíc a stará se o dvě děti, není nic, co by jí pomohlo. Ale pokud se k tomu rozhodnou, určitě to nebude dobrá zpráva pro naše zdravotnictví. Možná ji uvítají zdravotní pojišťovny.

Mladá fronta DNES, Ludmila Mlsová

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.