Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

HC Švantlův Dvůr, který byl pořadatelem loňského Mistrovství světa juniorů v hokejbalu, obdržel za svou činnost finanční ohodnocení. A nesobecky se o ně rozdělil. Deset tisíc věnoval strakonické nemocnici a stejnou částkou obdařil i nemocnici v Písku.

V těchto dnech bylo dokončeno finanční hodnocení Mistrovství světa juniorů v hokejbalu, které se konalo v červnu loňského roku v Písku a ve Strakonicích. „Účetní uzávěrka, po započtení všech aktiv a pasiv (některé platby faktur a provize z ubytování a stravování účastníků měly velmi velké časové zpoždění), potvrdila částečnou ziskovost tohoto šampionátu,“ s radostí konstatuje předseda organizačního výboru MSJ v hokejbalu Vít Čapek a dodává, že finanční prostředky, které zůstaly pořadatelům k dispozici, byly rozhodnutím výboru klubu rozděleny následujícím způsobem: 45 tisíc bylo ponecháno v klubu na podporu a rozvoj mládežnických týmů, 10 tisíc bylo poskytnuto jako finanční dar Nemocnici Strakonice a stejnou částku dostalo oddělení ortopedie Nemocnice Písek. "Dar oběma našim partnerům patří mimo jiné i jako výraz a poděkování za spolupráci při pořádání tohoto mistrovství," dodává Vít Čapek. "Naše nemocnice byla partnerem mistrovství, po celou dobu konání zajišťovala zdravotnický dohled," říká Tomáš Fiala, předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a. s.

Tomáš Fiala, Nemocnice Strakonice, a.s.