Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Jsou Vaše ledviny v pořádku? Přijďte to ZDARMA zjistit 14.3.2013 !

Chronické onemocnění ledvin je postupná ztráta funkce ledvin vedoucí k jejich selhání. To pak může skončit náhradou funkce ledvin v podobě hemodialýzy, peritoneální dialýzy nebo transplantace.

Včasná diagnóza může selhání ledvin zabránit, nebo je výrazně oddálit. U části pacientů s chronickým onemocněním ledvin bohužel toto onemocnění zůstává neodhaleno, neboť probíhá bez výraznějších příznaků.

V rámci Světového dne ledvin, mohou zájemci zdarma absolvovat v Nemocnici Strakonice, a.s. vyšetření, které může odhalit případné onemocnění ledvin. Vyšetření se sestává z měření krevního tlaku, vyšetření moči a hladiny kreatininu z krve.

 

Navštivte naši nefrologickou ambulanci dne 14.3. 2013 a nechte si vyšetřit Vaše ledviny. Vyšetření se provádí kdykoliv mezi 8:00 a 14:00. Na vyšetření se není třeba objednávat, nemusíte být nalačno.


Chronické onemocnění ledvin nemusí pacienta bolet. Mezi projevy může patřit krev v moči, otoky nohou, únava, vyšší krevní tlak, časté močení. Čím dříve je nemoc ledvin diagnostikována, tím jednodušší je léčba a tím nižší je riziko výskytu dalších onemocnění.

Preventivní prohlídku by určitě měli absolvovat lidé nad 50 let, osoby s vysokým krevním tlakem, diabetici a všichni, kteří mají onemocnění ledvin v rodinné anamnéze.

www.nadaceledviny.cz


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.