Jsou Vaše ledviny v pořádku? Přijďte to ZDARMA zjistit 14.3.2013 !

Chronické onemocnění ledvin je postupná ztráta funkce ledvin vedoucí k jejich selhání. To pak může skončit náhradou funkce ledvin v podobě hemodialýzy, peritoneální dialýzy nebo transplantace.

Včasná diagnóza může selhání ledvin zabránit, nebo je výrazně oddálit. U části pacientů s chronickým onemocněním ledvin bohužel toto onemocnění zůstává neodhaleno, neboť probíhá bez výraznějších příznaků.

V rámci Světového dne ledvin, mohou zájemci zdarma absolvovat v Nemocnici Strakonice, a.s. vyšetření, které může odhalit případné onemocnění ledvin. Vyšetření se sestává z měření krevního tlaku, vyšetření moči a hladiny kreatininu z krve.

Navštivte naši nefrologickou ambulanci dne 14.3. 2013 a nechte si vyšetřit Vaše ledviny. Vyšetření se provádí kdykoliv mezi 8:00 a 14:00. Na vyšetření se není třeba objednávat, nemusíte být nalačno.

Chronické onemocnění ledvin nemusí pacienta bolet. Mezi projevy může patřit krev v moči, otoky nohou, únava, vyšší krevní tlak, časté močení. Čím dříve je nemoc ledvin diagnostikována, tím jednodušší je léčba a tím nižší je riziko výskytu dalších onemocnění.

Preventivní prohlídku by určitě měli absolvovat lidé nad 50 let, osoby s vysokým krevním tlakem, diabetici a všichni, kteří mají onemocnění ledvin v rodinné anamnéze.

www.nadaceledviny.cz