Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.

Od 1. ledna 2013 byly zvětšeny prostory Oddělení následné péče ve strakonické nemocnici.

V současné podobě se oddělení skládá ze dvou stanic a sociálních lůžek. „Tyto změny nám umožnily zbudovat dvoulůžkové pokoje pro lepší komfort pacientů i ošetřujícího personálu," informuje šéf nemocnice Tomáš Fiala.

Oddělení se nachází v nově opravené budově (bývalý infekční a plicní pavilon). Jedna stanice je v přízemí budovy spolu se sociálními lůžky, druhá v 1. patře spolu s úsekem DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče o pacienty v tzv. „bdělém bezvědomí").

Pacienti jsou překládáni na toto oddělení z akutních lůžek jak zdejší nemocnice, tak i z okolních nemocnic k doléčení a rehabilitační péči. Jsou to hlavně pacienti interního, plicního, neurologického a chirurgického oddělení.

„Cílem naší práce je tyto pacienty doléčit a vrátit zpět do domácího prostředí nebo v případě zájmu a potřeby i zajištění umístění do domova pro seniory či poskytování domácí pečovatelské služby," doplnil primář Karel Kusche. Oddělení spolupracuje s logopedem, protetikem a ortopedem.

Současná kapacita je 36 lůžek následné péče, osm sociálních lůžek a pět lůžek dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP). Pracují zde tři lékaři, 18 sester, 12 nižších zdravotnických pracovníků, dvě rehabilitační pracovnice, jedna sociální pracovnice a jeden nutriční terapeut.

K navýšení došlo v důsledku přesunu dermatovenerologických lůžek pod interní oddělení.

Krátce

– Oddělení následné péče nemocnice Strakonice a. s. vzniklo v roce 1997 po zrušení infekčního oddělení.

– V současné době vede toto oddělení primář MUDr. Karel Kusche a vrchní sestra Jiřina Pacáková.

zdroj Strakonický deník