Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Déle než rok sbíral bývalý ředitel Muzea středního Pootaví, historik Miroslav Špecián, podklady pro unikátní knihu 120 let Nemocnice Strakonice.

Její křest byl včera nejočekávanějším bodem oslav 120 let strakonické nemocnice v kulturním domě. „Byla to velmi zajímavá práce, ale bez těch lidí, kteří mi vyprávěli a já jen poslouchal, by kniha nikdy nevznikla," uvedl autor k vzniku publikace. Ta mapuje jak minulost, tak i současnost zdravotnického zařízení, které vzniklo v roce 1892. „Myslím, že v rámci jižních Čech je strakonická nemocnice jedním z nejstarších zařízení," dodal Miroslav Špecián.

Mezi těmi, kteří do knihy svými vzpomínkami přispěli, je také bývalý primář strakonické gynekologie Dušan Gregora. „Když mne pan Špecián oslovil, prožíval jsem krásné pocity. Minulost strakonické nemocnice je tak bohatá, že by lidé o ní měli vědět co nejvíce. A je stejně důležitá jako její současnost i budoucnost," zdůraznil Dušan Gregora. A jak se dívá na snižování počtu lůžek? (Začátkem 90. let bylo v nemocnici 608 lůžek – poz. redakce). „To není o počtu lůžek, ale poskytované péči. A věřím, že naše nemocnice to dokáže," upřesnil.

Unikátní kniha 120 let Nemocnice Strakonice vyšla v nákladu 1000 výtisků.

Programem provázela moderátorka Marie Retková. „Mám ke strakonické nemocnici velmi blízko. Nejen, že tady pracoval můj muž, ale zdejší lékaři mi tady zachránili život," připomněla události nedávných let.

Kmotrou knihy byla zpěvačka Ilona Csáková.

V současné době prochází nemocnice rozsáhlou přestavbou, která má skončit v létě roku 2013. V současné době tady pracuje 542 lidí, od 1. ledna 2013 zde bude 314 lůžek.

 

Fotogalerie z oslav

 

Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.