Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Lůžka na neurologii zůstanou i nadále v plném počtu 25. Odbornost kožního oddělení bude zachována šesti lůžky na chirurgii. Snaha pojišťoven o jejich likvidaci vyzněla ve čtvrtek 15. listopadu na krajském úřadu naprázdno. Potvrdil to šéf strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Primář neurologie Pavel Houška ocitoval výsledek bez servítek. „Věřil jsem, že vyhraje zdravý rozum. Naše argumenty pro zachování nervového nemohlo nic vyvrátit. I když, tady je možné vše."

Největším kompromisem tak je osud 13 lůžek na kožním oddělení. Nejistota totiž vedla i k tomu, že během roku z něj odešlo několik lékařů. „Z původním třinácti lůžek jich zůstalo šest v rámci společného lůžkového fondu s chirurgií a internou," pokračoval Tomáš Fiala. Primářka Jana Požárková si oddechla. „Po všech možných výhrůžkách, které jsem za poslední roky slyšela, to považuji za výhru," byla její první reakce.

Bitva mezi jihočeskými nemocnicemi, krajem a pojišťovnami o zachování lůžek v nemocnicích na jihu Čech tak skončila vítězně. Podle Tomáše Fialy jde o přijatelné výsledky jednání a některé kompromisy považuje za bezpečné. „Kraj dodržel slovo a podpořil nás. Ale neméně je důležité, že při sobě stály i jihočeské nemocnice," řekl včera hned po skončení jednání.

Jak je to s dalšími počty? Kromě neurologie zůstává původní počet lůžek na interním oddělení – 69, na plicním – 25, na gynekologicko porodnické části – 35, chirurgie – 66 lůžek (60 na oddělení, šest na JIP), následná péče – 41 lůžek, z toho pět DIOP.

Dětské má 34 lůžek (20 na oddělení, čtyři na dětské JIP a 10 na oddělení novorozenců). Původní počet byl 46 lůžek. Oční má jiný osud. Od 1. ledna 2013 jen jako stacionář bez lůžek. V případě potřeby budou pacienti umístěni na jiném oddělení, pravděpodobně chirurgii.

 

zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.