Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Jednání o rámcových smlouvách s jihočeskými nemocnicemi opět nepřineslo výsledek. Vedení krajské pobočky VZP se omluvilo a jednání se nezúčastnilo. Schůzku na 8. října svolal před dvěma týdny hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola poté, co se téma neuzavření rámcových smluv mezi zdravotními pojišťovnami a jihočeskými nemocnicemi začalo politizovat a vyostřily se vztahy mezi jednotlivými aktéry.

Že je situace vážná, na to ostatně upozorňují jak Asociace českých a moravských nemocnic, tak svazy pacientů a zdravotně postižených. „I dnes se zástupci VZP z jednání už po několikáté omluvili. Ředitelé nemocnic tak stále netuší, kdy a zda vůbec s nimi smlouvy budou uzavřeny a na jaký rozsah péče," uvedl hejtman Jiří Zimola.

V prvním pololetí 2012 byl jednotlivým nemocnicím v kraji, které poskytují akutní lůžkovou péči, předložen společný návrh VZP a Svazu zdravotních pojišťoven na snížení počtu lůžek. Zástupci nemocnic předali své protinávrhy. Pojišťovna akceptovala pouze ty z nemocnice Jindřichův Hradec a částečně námitku nemocnice Prachatice a Český Krumlova. K dalším se nevyjádřila a na zájem vedení nemocnic jednat, reaguje rušením a odkládáním schůzek.

„Na začátku posledního čtvrtletí tohoto roku nemocnice stále ještě nemají smlouvy na příští rok a jsou z toho logicky nervózní. Budeme dál trvat na jednání a brzkém podpisu rámcových smluv, a to na současný rozsah péče na dobu pěti let. Dlouhodobě je síť jihočeských nemocnic dávána za vzor jako optimální. Počet lůžek je zde nižší než průměr v ČR, a proto pojišťovna nemá důvod šetřit na péči o pacienty právě u nás," uzavřela po dnešním setkání s řediteli nemocnic, na které VZP opět nedorazila, náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Pojišťovnou navržené snižování poštu lůžek by přitom znamenalo faktickou likvidaci nemocnice v Českém Krumlově, Prachaticích a významné omezení péče nemocnice ve Strakonicích.

zdroj: Jihočeský kraj

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.