Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Jednání o rámcových smlouvách s jihočeskými nemocnicemi opět nepřineslo výsledek. Vedení krajské pobočky VZP se omluvilo a jednání se nezúčastnilo. Schůzku na 8. října svolal před dvěma týdny hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola poté, co se téma neuzavření rámcových smluv mezi zdravotními pojišťovnami a jihočeskými nemocnicemi začalo politizovat a vyostřily se vztahy mezi jednotlivými aktéry.

Že je situace vážná, na to ostatně upozorňují jak Asociace českých a moravských nemocnic, tak svazy pacientů a zdravotně postižených. „I dnes se zástupci VZP z jednání už po několikáté omluvili. Ředitelé nemocnic tak stále netuší, kdy a zda vůbec s nimi smlouvy budou uzavřeny a na jaký rozsah péče," uvedl hejtman Jiří Zimola.

V prvním pololetí 2012 byl jednotlivým nemocnicím v kraji, které poskytují akutní lůžkovou péči, předložen společný návrh VZP a Svazu zdravotních pojišťoven na snížení počtu lůžek. Zástupci nemocnic předali své protinávrhy. Pojišťovna akceptovala pouze ty z nemocnice Jindřichův Hradec a částečně námitku nemocnice Prachatice a Český Krumlova. K dalším se nevyjádřila a na zájem vedení nemocnic jednat, reaguje rušením a odkládáním schůzek.

„Na začátku posledního čtvrtletí tohoto roku nemocnice stále ještě nemají smlouvy na příští rok a jsou z toho logicky nervózní. Budeme dál trvat na jednání a brzkém podpisu rámcových smluv, a to na současný rozsah péče na dobu pěti let. Dlouhodobě je síť jihočeských nemocnic dávána za vzor jako optimální. Počet lůžek je zde nižší než průměr v ČR, a proto pojišťovna nemá důvod šetřit na péči o pacienty právě u nás," uzavřela po dnešním setkání s řediteli nemocnic, na které VZP opět nedorazila, náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Pojišťovnou navržené snižování poštu lůžek by přitom znamenalo faktickou likvidaci nemocnice v Českém Krumlově, Prachaticích a významné omezení péče nemocnice ve Strakonicích.

zdroj: Jihočeský kraj

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.