Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Vedení holdingu a ředitelé jihočeských nemocnic jsou znepokojeni situací, která trvá při vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o nových smlouvách, podle kterých má být poskytována zdravotní péče občanům Jihočeského kraje od roku 2013. Do dnešního dne nám nebyly od Všeobecné zdravotní pojišťovny ani od Svazu zdravotních pojišťoven předloženy návrhy těchto smluv přes to, že o ně usilujeme již více než tři čtvrtě roku. Nejde přitom jenom o to, aby byly předloženy jakékoliv smlouvy, ale o to, aby byl zachován rozsah péče a financování v jednotlivých jihočeských nemocnicích.

Podporujeme snahu hejtmana Jihočeského kraje, Jiřího Zimoly, který svolal na dne 8. října 2012 společné jednání jihočeských nemocnic, a vyzýváme Všeobecnou zdravotní pojišťovnu k účasti na tomto jednání.

Po VZP požadujeme předložení konkrétních návrhů smluv, kterými bude zajištěn rozsah i financování zdravotní péče pro další 5 leté období. Do dnešního dne navíc nemáme uzavřená vyúčtování za roky 2010 a 2011, což je další významný tlak na úhrady nemocnicím.

Plně podporujeme petici Asociace českých a moravských nemocnic, která je proti nekoncepčnímu omezování zdravotní péče. Podobně chápeme také petici občanů Českokrumlovska, Prachaticka a Strakonicka, které mají v těchto dnech občané možnost v našem regionu podpořit.

Již v minulosti jsme naším přístupem prokázali, že nejsme proti racionalizaci péče v rámci Jihočeského kraje. Z tohoto důvodu jsme již několikrát přistoupili k redukci lůžek i rozdělení péče mezi sousední okresy. Další redukci péče proto považujeme za neopodstatněnou a nechceme především to, aby na ni doplatili pacienti. Snaha za každou cenu ušetřit by neměla být namířena proti Jihočeskému kraji, ve kterém je síť nemocnic optimální a jejich hospodaření v dobré kondici.

 

www odkaz

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.