Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Vážený pane řediteli, rád bych touto cestou vyjádřil uznání za práci týmu, který se včera podílel na urgentní operaci velkého epidurálního hematomu na vašich sálech. Šlo o pacienta, který by nepřežil transport do Českých Budějovic. Po dohodě nad CT snímky zaslanými cestou e-PACS k nám jsme indikovali urgentní operační řešení ve Strakonicích. Iniciální kroky operace, vedoucí k povolení tlaku na mozek provedl dr. Kratochvíl. Během té doby dorazil z Budějovic vrtulníkem neurochirurg, který poté s dr.Kratochvílem výkon dokončil.

Uvidíme, zda pacient přežije, protože krvácení bylo obrovské a bylo způsobeno porušeným sinus sagittalis superior. Anyway, tento zvolený postup dal pacientovi maximum šancí. Vše bylo možné díky tomu, že dr.Kratochvíl v daný okamžik převzal zodpovědnost a začal operaci, která pro něj nebyla běžná. Za zády mu při tomto rozhodování stáli prim. Houška a dr. Pelíšek.

Zdraví

MUDr. Jiří Fiedler Ph.D., Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.