Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

„Umím si představit, že bych tu pracovala," říká při prohlídce strakonické nemocnice studentka Casey z amerického Chicaga.

Třiadvacetiletá Casey Niezer z Chicaga si ve strakonické nemocnici nejvíc oblíbila dětské centrum. „Až dostuduji, chtěla bych se věnovat porodnictví. Vaše centrum je pro mě inspirací," říká.

Magisterský program by měla dostudovat příští rok v červnu. Plánuje, že bude pracovat v Chicagu. Představit si však umí i možnost, že by nastoupila do strakonické nemocnice. „Moc se mi tu líbí. Pochválila bych mimo jiné přístup personálu. Mám dojem, že tu soustřeďují pozornost na ženy, na jejich zdraví a péči o ně," vysvětluje. Na záporné stránky ale nepřišla. „Musela bych o tom dlouho přemýšlet," směje se Casey.

Do Strakonic dorazila se skupinou studentek a svými profesory Lindou a Ronem Graffovými v rámci jediného zahraničního studijního pobytu. Už teď ale ví, že se bude chtít vrátit. „Samozřejmě, že jakmile to půjde, zase se vrátím. Ale při studiu moc peněz není a cesta sem něco stojí," povzdychla si Casey.

Rozdíly

Babybox: Ve Spojených státech podobné zařízení nemají. Nechtěné děti ženy běžně ponechávají u kostelů nebo hasičů.

Technologie: Mají více přístrojů, ale nemyslí si, že by dosahovali lepších výsledků.

Nadstandard: Nadstandard na novorozeneckém překvapil výbavou i nízkou cenou.

 

zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.