Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

„Umím si představit, že bych tu pracovala," říká při prohlídce strakonické nemocnice studentka Casey z amerického Chicaga.

Třiadvacetiletá Casey Niezer z Chicaga si ve strakonické nemocnici nejvíc oblíbila dětské centrum. „Až dostuduji, chtěla bych se věnovat porodnictví. Vaše centrum je pro mě inspirací," říká.

Magisterský program by měla dostudovat příští rok v červnu. Plánuje, že bude pracovat v Chicagu. Představit si však umí i možnost, že by nastoupila do strakonické nemocnice. „Moc se mi tu líbí. Pochválila bych mimo jiné přístup personálu. Mám dojem, že tu soustřeďují pozornost na ženy, na jejich zdraví a péči o ně," vysvětluje. Na záporné stránky ale nepřišla. „Musela bych o tom dlouho přemýšlet," směje se Casey.

Do Strakonic dorazila se skupinou studentek a svými profesory Lindou a Ronem Graffovými v rámci jediného zahraničního studijního pobytu. Už teď ale ví, že se bude chtít vrátit. „Samozřejmě, že jakmile to půjde, zase se vrátím. Ale při studiu moc peněz není a cesta sem něco stojí," povzdychla si Casey.

Rozdíly

Babybox: Ve Spojených státech podobné zařízení nemají. Nechtěné děti ženy běžně ponechávají u kostelů nebo hasičů.

Technologie: Mají více přístrojů, ale nemyslí si, že by dosahovali lepších výsledků.

Nadstandard: Nadstandard na novorozeneckém překvapil výbavou i nízkou cenou.

 

zdroj: Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.