Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Létat, soutěžit, poznávat a bavit se. To nabídne návštěvníkům Den otevřených dveří Jihočeského kraje a Letiště České Budějovice. Brány letiště v Plané se veřejnosti otevřou v sobotu 23.6. od 10:00 a zůstanou otevřené až do 17:00 hodin. Připraveny jsou komentované prohlídky areálu letiště, ukázky letadel a jejich modelů. A protože na letišti se má především létat, mohou zájemci využít možnost vzlétnout vzhůru v rámci seznamovacích letů, dokonce se odvážlivci mohou spustit dolů v tandemovém seskoku padákem, a to vše za režijní ceny. S modely letadel jejich pozemní piloti předvedou akrobacii na světové úrovni. Nad bezpečností letadel i jejich modelů budou bdít sokolníci.

Komu nedělá dobře ztráta pevné půdy pod nohama, může zůstat nohama pevně na zemi, a přesto se nebude nudit. Seznámí se s prací, členy a technikou Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Kromě hasičů, policie a zdravotních záchranářů se na letišti budou prezentovat také vodní záchranáři a kynologové. „Chybět nebudou ukázky zásahů složek IZS, či možnost vyzkoušet si první pomoc nebo daktyloskopii. Dobrovolní hasiči pak slavnostně převezmou nová plovoucí čerpadla, elektrocentrály a další techniku, která posílí vybavení celkem 333 sborů dobrovolných hasičů,“ uvedl hejtman Jiří Zimola. Technika byla zakoupena na základě dlouhodobé spolupráce mezi Jihočeským krajem a společností ČEZ, která na vybavení věnovala 9 milionů korun.

Když návštěvníky přestanou bavit letadla, sanitky a hasičská auta, mohou se zapojit do sportovních, dovednostních a vědomostních soutěží nejen pro děti, prohlédnout si otevřené bunkry, občerstvit se u stánků a k tomu se zaposlouchat do vystoupení známých českobudějovických kapel. Za všechny zmiňme například Smutného Karla či Pampaliny Funky Jam. Vstup na letiště je po celý den zdarma.

www odkaz

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.