Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

Létat, soutěžit, poznávat a bavit se. To nabídne návštěvníkům Den otevřených dveří Jihočeského kraje a Letiště České Budějovice. Brány letiště v Plané se veřejnosti otevřou v sobotu 23.6. od 10:00 a zůstanou otevřené až do 17:00 hodin. Připraveny jsou komentované prohlídky areálu letiště, ukázky letadel a jejich modelů. A protože na letišti se má především létat, mohou zájemci využít možnost vzlétnout vzhůru v rámci seznamovacích letů, dokonce se odvážlivci mohou spustit dolů v tandemovém seskoku padákem, a to vše za režijní ceny. S modely letadel jejich pozemní piloti předvedou akrobacii na světové úrovni. Nad bezpečností letadel i jejich modelů budou bdít sokolníci.

Komu nedělá dobře ztráta pevné půdy pod nohama, může zůstat nohama pevně na zemi, a přesto se nebude nudit. Seznámí se s prací, členy a technikou Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Kromě hasičů, policie a zdravotních záchranářů se na letišti budou prezentovat také vodní záchranáři a kynologové. „Chybět nebudou ukázky zásahů složek IZS, či možnost vyzkoušet si první pomoc nebo daktyloskopii. Dobrovolní hasiči pak slavnostně převezmou nová plovoucí čerpadla, elektrocentrály a další techniku, která posílí vybavení celkem 333 sborů dobrovolných hasičů,“ uvedl hejtman Jiří Zimola. Technika byla zakoupena na základě dlouhodobé spolupráce mezi Jihočeským krajem a společností ČEZ, která na vybavení věnovala 9 milionů korun.

Když návštěvníky přestanou bavit letadla, sanitky a hasičská auta, mohou se zapojit do sportovních, dovednostních a vědomostních soutěží nejen pro děti, prohlédnout si otevřené bunkry, občerstvit se u stánků a k tomu se zaposlouchat do vystoupení známých českobudějovických kapel. Za všechny zmiňme například Smutného Karla či Pampaliny Funky Jam. Vstup na letiště je po celý den zdarma.

www odkaz