Poděkování občanského sdružení Život dětem

Občanské sdružení Život dětem srdečně a s úctou děkuje zaměstnancům Nemocnice Strakonice, a.s. za zapojení do veřejné charitativní sbírky Srdíčkové dny (26. - 30. března 2012) a podporu a pomoc vážně nemocných dětí, které vyrůstají v domácí péči svých rodičů.

certifikát

Pro rodiče je velmi těžké smířit se s faktem, že je jejich milované dítě těžce nemocné a nevyvíjí se jako ostatní zdravé děti, navíc péče o vážně nemocné dítě s onkologickým onemocněním nebo dítě s mozkovou obrnou, s nemocí tzv. motýlích křídel, syndromem krátkého střeva či jiným závažným onemocněním je velmi náročná. Rodiče se s dětmi radují z každého malého pokroku, drobného zlepšení, několikrát denně s nimi cvičí, připojují děti na infúzní pumpy, pečují o stomie (vývody střev), udržují centrální žilní katetry, navštěvují s dětmi stacionáře, jezdí na léčebné pobyty, tráví dlouhý čas v nemocnicích, mnohdy několik dní téměř nespí…. Toto vše je psychicky i fyzicky nesmírně náročné a finančně velmi nákladné zvláště proto, že zdravotní pojišťovny hradí pouze léčbu a pomůcky nezbytně nutné, navíc často hradí pouze jejich část a rodiče jsou nuceni sehnat si zbývající finanční prostředky sami. Jeden z rodičů musí o postižené dítě pečovat celodenně, což prakticky znamená zajištění rodiny z jednoho platu, pokud opomeneme příspěvky od státu, které jsou nedostačující a pokryjí pouze minimum péče. V mnoha případech se, bohužel, navíc jedná o maminky samoživitelky, které se o své postižené dítě starají úplně samy a bez podpory neziskových organizací, kterým pomáhají laskaví lidé a společnosti by nebyly schopny dětem pořídit velmi potřebné a nezbytné pomůcky, léky, speciální výživu a další potřebné.

Jsme skutečně moc rádi, že vedení společnosti umožnilo zapojení i svých zaměstnanců do Srdíčkových dnů a že logo o.s. Život dětem – usměvavé sluníčko, které rozdává lásku a radost dětem po celé naší republice již po dobu 12 let bude i díky Vám zářivě svítit na cestu životem dalším dětem, které to potřebují.

Také díky Vám se nám za 12 let činnosti podařilo pomoci vážně nemocným dětem v celé ČR, ať už v nemocnicích, stacionářích či v domácí péči rodičů finanční částkou přesahující 105 miliónů korun.

Podrobný přehled obdarovaných včetně kontaktních adres pro ověření můžete najít zde: http://www.zivotdetem.cz/prehled-obdarovanych/. Můžete si přečíst také poděkování některých rodičů vážně nemocných dětí, kterým naše organizace již pomohla - věříme, že Vás potěší: http://www.zivotdetem.cz/akce/blesk-srdce-pro-deti/srdce-podekovani/.

S úctou a velikým poděkováním všem, kdo se do Srdíčkových dnů zapojili - Občanské sdružení Život dětem