Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Lékařka Hana Jirková nemůže za smrt rodičky Nadi Kopáčkové ve strakonické nemocnici téměř před čtyřmi roky. Verdikt soudkyně Ivany Kolářové u Okresního soudu ve Strakonicích včera zněl: „Hana Jirková se zprošťuje obžaloby.“ Podle zdůvodnění rozsudku nic neprokázalo jednoznačnou míru zavinění lékařky.

Údiv a překvapení, to se zračilo ve tváři Anny Hejlkové, když slyšela zprošťující rozsudek lékařky Hany Jirkové obviněné ze smrti její švagrové Nadi Kopáčkové. „Co můžu říkat, každý má své svědomí. My jako rodina už nechceme nic než slušné odškodné,“ řekla.

Gynekoložka Hana Jirková vinu necítí. Lítost na vším, co se stalo ano. „Celou tu dobu přemítám, co a jak jsem mohla udělat jinak,“ připustila.

Přes dva roky se táhl soud, který měl určit míru viny lékařky. Revizní znalecký posudek Fakultní nemocnice Brno připustil řadu pochybení. Přímo na Hanu Jirkovou či jiného konkrétního viníka neukázal.

Lékařka byla obviněná z ublížení na zdraví s následkem smrti. Toho se měla dopustit 16. července 2008. Tehdy Naďa Kopáčková porodila syna Dereka již mrtvého. Několik hodin poté zemřela na následky ruptury dělohy.

převzato ze serveru strakonicky.denik.cz

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.