Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Dne 18.2.2012 pořádala Odborová organizace a ředitelství Nemocnice Strakonice a.s. 32. ročník Zimní dětské olympiády pro děti našich zaměstnanců. Akce se konala na Kubově Huti. Sportovního klání v různých disciplínách se zúčastnilo celkem 30 dětí.

Odměnou pro naše soutěžící byly reklamní předměty, které věnovala energetická společnost E.ON Česká republika, s.r.o., České Budějovice. Drobné dárky též věnovala Teplárna Strakonice a.s. .Občerstvení pro děti zajistila firma Jatky Hradský Strakonice.

Počasí nám přálo a všechny děti si sportovní den na Šumavě velice užily.

Fotogalerie

 

Milena Šindelářová, předsedkyně Odborové organizace Nemocnice Strakonice a.s.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.