Dovolujeme si Vás oslovit s kampaní, ke které se při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připojila i Nemocnice Strakonice, a.s.

Den hygieny rukou, který každý rok připadá na 5. květen a který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) „SAVE Lives: Clean Your Hands“ (Zachraň život – umývej si ruce), upozorňuje na význam mytí rukou jako klíčového preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama.

Cílem kampaně je zvýšení zdravotní gramotnosti dětí předškolního a školního věku, jejich rodičů a pedagogů i všech ostatních občanů primární prevencí infekčních onemocnění. Správné hygienické dovednosti a návyky si osvojujeme zejména v dětském věku a přenášíme si je do dospělosti. Proto je velice důležité učit už děti, jak postupovat při mytí rukou, seznamovat je s následky nedostatečné hygieny a upevňovat v nich správné zdravotní chování. Jako již každoročně, tak i letos zaměstnanci nemocnice připravili osvětovou akci - instruktáž správného mytí rukou, která se bude konat v prostorách vstupní haly pavilonu chirurgických oborů dne 5. 5. 2017 od 9 do 12 hodin.

Zájemci si budou moci vyzkoušet správnou techniku mytí a zároveň si ověřit jeho kvalitu v tzv. blackboxu, který odhaluje neumytá místa na rukou. Jde o zařízení, ve kterém je zabudována UV lampa. Stačí pod ni jen umístit vydezinfikované ruce, a pod ultrafialovým světlem se správně ošetřená místa na rukou rozzáří, zatímco neošetřené oblasti, kde mohou být i nebezpečné bakterie, zůstanou tmavé. Přijďte se přesvědčit, že provádíte hygienu rukou správně!

Všichni naši zaměstnanci jsou v průběhu celého roku proškolováni v technikách mytí rukou, jejich dezinfekci a používání ochranných rukavic v různých situacích. Každou osvětovou akci vždy vítáme a využíváme při ní příležitosti podělit se o naše poznatky v ochraně před infekcemi i s našimi návštěvníky.

Strakonickou nemocnici navštívili v rámci "Turné plné smíchu" v pondělí 24.4.2017 Zdravotní klauni . Prohlédněte si fotky.

Nemocnice Strakonice, a.s. pořádá 3. ročník fotbalového turnaje jihočeských nemocnic.

Podrobnosti akce:

Kde: Sportovní hřiště SK Otava Katovice

Kdy: pátek 9.6.2017 od 10,00 (prezence od 8,30)

Přihlášky do: 14.5.2017

Systém hry: počet hráčů 5+1, střídání hokejovým způsobem

Dětskému oddělení Nemocnice Strakonice bude věnován výtěžek z 1. reprezentačního zadovského plesu, který se uskutečnil v hotelu Churáňov. Finanční dar ve výši 30 tisíc korun předají organizátoři plesu zástupcům nemocnice v úterý 11. dubna v 10 hodin.

„Pořadatelem plesu byla Eliška Labaštová ze zadovské cukrárny ELLA, které děkujeme za podporu,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala. „Peníze použijeme k nákupu nového lůžka pro děti hospitalizované na dětském oddělení.“

Dar převezme osobně Tomáš Fiala s personálem dětského oddělení, vedeným primářem Martinem Gregorou a vrchní sestrou Hanou Furišovou.

Předávání cen soutěže Sestra roku se konalo 28. března 2017 v Hudebním divadle Karlín v Praze. Účastnili se jej i zástupci strakonické nemocnice v čele s ředitelem Dr. Tomášem Fialou (na snímku společně s děkankou ZSF JČU prof. Valérií Tóthovou, hlavní sestrou nemocnice Marií Janouškovou a vrchní sestrou gynekologicko-porodnického oddělení Miloslavou Bláhovou).

Štafetu od strakonické nemocnice převzala letos Nemocnice Tábor, a.s. a uspořádala třetí ročník soutěže Medik roku 2017. Za strakonickou nemocnici se akce účastnili předseda představenstva Tomáš Fiala, vrchní sestry interního a chirurgického oddělení Edita Klavíková a Alena Zíková a vedoucí personálního odboru Ivana Kačírková.

Ve středu 15.3.2017 proběhla v nemocnici exkurze asi 30 studentů strakonického gymnázia. Studenty a pedagogy přivítali v centrální recepci pavilonu operačních oborů Dr. Michal Pelíšek mgr. Marie Janoušková, seznámili je se strukturou nemocnic a spektrem poskytovaných zdravotnických služeb. Studenti se dále rozděleni do 3 skupin vydali na prohlídku nemocnice. Navštívili ARO/JIP, chirurgickou ambulanci, neurologické a radiodiagnostické oddělení vč. CT, centrální laboratoře, centrum péče o zrak a hemodialyzační středisko.

Dnes proběhla neformální oslava MDŽ na oddělení následné péče, kterou pro naše pacientky zorganizoval Levicový klub žen.